Lato to idealny czas na urządzenie przyjęcia w plenerze. Warto pamiętać o kilku kwestiach, które mają wpływ na to, że przyjęcie będzie udane. Dowiedz się, dlaczego warto zaprosić gości do swojego ogrodu oraz o czym należy pamiętać w trakcie organizacji takiego wydarzenia. 

Przyjęcie w ogrodzie – dlaczego warto je wyprawić?

Gdy na dworze pojawiają się wysokie temperatury warto zastanowić się nad wyprawieniem urodzin lub innej ważnej uroczystości w plenerze. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń ogrodowa może zapewnić bardzo klimatyczny nastrój i stanowić niemałą atrakcję na przyjęciu. Taka forma celebrowania ważnego wydarzenia w życiu to nie tylko gwarancja udanej zabawy, ale również niezapomnianych wrażeń. Warto wspomnieć, że jest to dość tania opcja, która nie wymaga zbyt dużego zaangażowania. Przyjęcie ogrodowe nie jest związane z wynajmowaniem dodatkowej sali, a potrawy i napoje, jakie się znajdą na przyjęciu, mogą być jak najbardziej klasyczne. Świetnie sprawdzają się domowe przekąski oraz butelkowane napoje, które można znaleźć między innymi w sklepie ON Lemon. 

O czym należy pamiętać, wyprawiając przyjęcie w ogrodzie? 

Przyjęcie w ogrodzie może być bardzo klimatyczne tylko wtedy, gdy odpowiednio się je zorganizuje. Warto wiedzieć, o jakie kwestie należy zadbać tuż przed rozpoczęciem przygotowań, tak aby mieć pewność, że o niczym się nie zapomni. Dobrze jest zatroszczyć się o elementy, które wpływają na to, że przestrzeń ogrodowa jest bezpiecznym, wygodnym, ale również atrakcyjnym wizualnie miejscem na celebrowanie ważnego wydarzenia w trakcie lata. 

Odpowiednie zaaranżowanie terenu

Decydując się na wykorzystanie przestrzeni ogrodowej na urządzenie przyjęcia, wymaga się od domowników odpowiedniego przygotowania terenu. Priorytetem jest dobre podłoże, które umożliwia rozstawienie stołu i krzeseł oraz wieczorne tańce. W zależności od niego, ważne jest przede wszystkim skoszenie trawy lub wstawienie do ogrodu specjalnych paneli podłogowych. Dzięki temu przemieszczanie się w ogrodzie będzie znacznie wygodniejsze, nawet dla pań, które zdecydują się na założenie szpilek.

Poinformowanie gości 

Niezbędną rzeczą, o jakiej należy pamiętać, wyprawiając przyjęcie w ogrodzie, jest poinformowanie o tym wszystkich zaproszonych gości. Przygotowanie ich na taką okoliczność sprawi, że nikt nie zapomni o odpowiednim ubiorze. Można zrobić to, wręczając zaproszenie lub po prostu umieścić taką informację w treści zaproszenia. 

Udekorowanie całej przestrzeni

Jedną z większych zalet wyprawienia przyjęcia w ogrodzie jest fakt, iż zielona roślinność stanowi piękną dekorację samą w sobie. Nie trzeba więc wprowadzać dużej ilości dodatkowych ozdób. W takim przypadku wystarczy pokusić się o delikatne dekoracje, które dodadzą nieco więcej klimatu. Idealną opcją są specjalne lampki lub lampiony, które będą prezentować się uroczo, gdy na dworze zacznie robić się ciemno. Dobrze jest również postawić na stole kilka wazonów ze świeżo zerwanymi kwiatami. 

Odpowiednie jedzenie i napoje  

Gdy na dworze panują wysokie temperatury, należy pamiętać, że na przyjęciu powinny pojawić się wyłącznie takie potrawy, które nie popsują się, leżąc zbyt długo na słońcu. Idealnym rozwiązaniem są przekąski, które nie zawierają w sobie składników mlecznych i zwierzęcych, a ich świeżość utrzymuje się dzięki niskim temperaturom. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest rozstawienie pokrojonych warzyw i owoców. Na przyjęciu nie może również zabraknąć napojów. Obowiązkowym elementem jest woda. Można wlać ją do specjalnego dużego słoja, w którym umieści się dodatkowo sok z cytryn. Warto również rozstawić kilka butelkowanych napojów smakowych takich, jak lemoniady gruszkowe, agrestowe czy nawet bardziej alternatywnych produktów takich, jak tonik czy orzeźwiająca Matchbata. Dzięki temu każdy zaproszony gość będzie mógł znaleźć coś, co odpowie jego indywidualnym preferencjom smakowym.