Kompletowanie garderoby dla dziecka jest równie pasjonujące co dla siebie samej. Szczególnie gdy dotyczy to młodych mam, które uwielbiają ubierać swoje dzieci i często zdarza się tak, że każde zakupy kończą się drobiazgiem dla dziecka, a o sobie zapomina się zupełnie.

I tak zwykle bywa za każdym razem.

Kompletowanie wyprawki

Przygotowując się do narodzin dziecka, każdą mamę czeka skompletowanie wyprawki. Zanim wybierze się konkretne zestawy, warto zorientować się, co będzie najbardziej przydatne, a z czego można na razie zrezygnować. Pomijając mnóstwo dodatkowych akcesoriów, ubranka dla dzieci stanowią dużą część niezbędnego wyposażenia każdego maluszka.

Kolorowe ubranka dla dzieci przyciągają wzrok i kuszą uroczymi dodatkami. Najsłodsze są oczywiście te dla maluszków. Śpioszki, body, komplety, kombinezony, kaftaniki, rampersy – jest zdecydowanie w czym wybierać, więc nie ma się co dziwić, że mamy wolą ubierać dziecko niż siebie. Czym kierują się mamy wybierając poszczególne sztuki garderoby? Zawsze własnym gustem oraz praktycznością.

Czego nie może zabraknąć w wyprawce

Niektóre ubranka dla dzieci są po prostu niezastąpione. Tak jest na przykład z klasycznym body. Można wybierać w różnych fasonach – z długim lub krótkim rękawem, a także zupełnie bez. Do body trzeba jednak coś jeszcze założyć, więc najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju spodenki i rajtuzy.

Oprócz body duża część mam decyduje się na pajacyki lub rampersy. Tutaj też można wybierać w wersjach z długim lub krótkim rękawem,a przy rampersach także istotna jest długość nogawek, ponieważ wersje na lato mogą mieć formę spodenek. Warto również wybrać kilka sztuk kaftaników, w które można ubierać dziecko cały czas.

Na co warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze ubranek dla dzieci warto zwrócić uwagę na rodzaj zapinania. Kaftaniki, pajacyki czy body mogą być zapinane na guziki, zatrzaski (napy), a nawet wiązane na sznureczki. Najlepiej sprawdzą się zapinania z przodu, a nie na plecach – znacznie łatwiej dziecko przebierać. Body bez zapięcia lubią się rozciągać pod szyją i dziecko może niepotrzebnie marznąć.

Niezwykle ważny jest rodzaj materiału, z jakiego zostały ubranka dziecięce wyprodukowane. Najlepiej sprawdzi się oczywiście bawełna, która jest miękka, delikatna i zapewnia odpowiednią wentylację. Należy unikać domieszek innych komponentów, w tym przede wszystkim tych sztucznych. Jeżeli kupujemy na przykład kurtkę dla małego dziecka, trzeba pamiętać, jeśli nie jest bawełniana, aby miało podszewkę. wykonaną z naturalnych materiałów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Odziez-dziecieca-153.html.

wiecznauroda.pl hamam-project.org lamari.pl