Oryginalne rowery elektryczne Kraków od renomowanego producenta niestety nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też pamiętać należy o systematycznej konserwacji. Tylko regularnie serwisowane jednoślady będą wywiązywać się ze swoich podstawowych zadań i zapewnią komfortową oraz bezpieczną jazdę w każdych warunkach pogodowych.

Rower elektryczny w sezonie zimowym?

Elementy elektryczne narażone są na uszkodzenie przede wszystkim w sezonie zimowym, dlatego też to właśnie wtedy warto zadbać o serwis. Szczególnej opieki wymagają przede wszystkim baterie. Dużym błędem jest pełne rozładowanie baterii. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że na zimę nie warto pozostawiać w pełni rozładowanego akumulatora.

Jeżeli baterie pozostawi się na mrozie, to niestety może znacząco spaść ich wydajność. W skrajnych sytuacjach może dojść nawet do uszkodzenia akumulatora. Dobrym pomysłem jest wymontowanie baterii i zabranie ich do domu. Z praktycznego punktu widzenia warto więc postawić na rowery elektryczne Kraków, w których można bez problemu bezpiecznie zdemontować baterie.

Serwisowanie rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne Kraków należy serwisować w taki sam sposób jak tradycyjne rowery. Skupić należy się przede wszystkim na napędzie. Mowa tutaj nie tylko o przerzutkach, ale również o łańcuchu i o kasetkach. Ważną rolę odgrywa serwis hamulców i amortyzacji. Po zakończeniu sezonu wszystkie powyżej opisane elementy należy dokładnie zakonserwować.

Pierwszym etapem jest dokładne czyszczenie poszczególnych elementów. Usunąć należy nie tylko brud i błoto, ale również wszelkie pozostałości po smarze. Osoby, które jeżdżą rowerami elektrycznymi Kraków także w zimę, powinny je czyścić po każdym przejeździe. Sól drogowa stanowi bardzo duże zagrożenie dla elektrycznych jednośladów, dlatego też tym bardziej warto postawić na kompleksowe czyszczenia od a do z.

Fachowa pomoc serwisantów

Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie serwisować swój rower elektryczny Kraków powinny skorzystać z fachowej pomocy doświadczonego serwisanta. Na rynku jest wiele rzetelnych warsztatów, które specjalizują się właśnie w rowerach elektrycznych.

Olbrzymią zaletą warsztatów jest to, że posiadają one dostęp do części zamiennych, których wymiana może okazać się niezbędna. W warsztacie można serwisować nie tylko rowery elektryczne Kraków, które są na gwarancji, ale również jednoślady pogwarancyjne. Dobry specjalista może podpowiedzieć także kiedy należy wymienić stare akumulatory na nowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/elektryczne-cat-96.