Ubezpieczenie motocykla nie jest dzisiaj trudne – wystarczy wybrać jedną z wielu ofert ubezpieczeniowych. Kupno polisy może odbyć się zarówno w biurze ubezpieczyciela, jak i przez Internet. Jaką polisę musimy kupić? Czy warto ubezpieczyć motocykl dodatkową polisą?

Jakie ubezpieczenie motocykla wybrać?

By móc legalnie poruszać się po polskich drogach, konieczne jest zakupienie polisy OC. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie motocykla, które z założenia chroni innych użytkowników drogi. Oznacza to, że kiedy właściciel polisy spowoduje kolizję, to ubezpieczyciel pokryje podstawowe koszty napraw uszkodzonych pojazdów innych użytkowników drogi. W przypadku braku polisy, szkody muszą być pokryte przez sprawcę. Polisa OC to polisa roczna, której ważność sprawdzana jest podczas każdej kontroli drogowej. Brak ważnej polisy narażana na wysokie mandaty. Inne ubezpieczenie motocykla to polisa AC. Jest to ubezpieczenie nieobowiązkowe, które pozwala na ochronę własnego mienia. Zakres ubezpieczenia wybiera kupujący – warto jednak pamiętać, że im szerszy zakres, tym wyższa składka polisy!

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie motocykla?

Szukając najlepszej opcji do ubezpieczenia motocykla, warto skorzystać z kalkulatora OC/AC. Kalkulator to urządzenie dostępne całkowicie bezpłatnie z wysokości przeglądarki internetowej. Dzięki wyłącznie dwóm informacjom (data urodzenia właściciela motocykla oraz numery rejestracyjne pojazdu) możliwe jest wyszukanie najlepszych ofert ubezpieczeniowych na polskim rynku. Atutem tego rozwiązania jest także fakt, że możemy zakupić interesującą nas ofertę przez Internet – bez konieczności stawiania się w biurze ubezpieczeń oraz tracenia czasu na dojazdy. To wygodne i sprawdzone rozwiązanie!

m2012.pl zobacz niatedlumbardisc.net