Twoim celem jest szczupłe i wyrzeźbione ciało? Modelowanie sylwetki zacznij od ćwiczeń i diety, dzięki którym szybko zgubisz zbędne kilogramy. Jeśli do osiągnięcia wymarzonego celu to nie wystarcza, warto sięgnąć po profesjonalne zabiegi. Sprawdź, jak medycyna estetyczna pomaga w rzeźbieniu sylwetki. Przedstawiamy 5 sprawdzonych zabiegów polecanych przez ekspertów.

Ultradźwięki na oporną tkankę tłuszczową

Pierwszą metodą modelowania sylwetki polecaną przez ekspertów z Kliniki La Perla Łowicka w Warszawie jest zabieg ultradźwiękowy wykorzystujący najnowszą technologię HIFU. Energia dociera na głębokość nawet 13 mm, dzięki czemu skutecznie eliminuje oporną tkankę tłuszczową. Działa również na skórę właściwą, czego efektem jest regeneracja włókien kolagenowych i poprawa napięcia skóry. Rezultaty zabiegu to jednoczesny lifting i wyszczuplenie ciała. Ultradźwięki wspomagają też redukcję cellulitu. Wystarczy jeden zabieg na obszar docelowy, aby pozbyć się mankamentów sylwetki, na które nie poskutkowało odchudzanie.

Modelowanie sylwetki z pomocą technologii laserowej

We wspomaganiu efektów odchudzania pomagają również zabiegi laserowe. Lipoliza laserowa pozwala na redukcję znacznych depozytów tkanki tłuszczowej z newralgicznych obszarów. Zabieg polega na zastosowaniu zimnego lasera, który nie narusza naskórka, ale przenika do głębokich warstw tkanki, w których znajduje się tłuszcz. Pod wpływem wytworzonej energii trójglicerydy rozpadają się na kwasy tłuszczowe oraz glicerol, które są usuwane przez organizm. W ciągu kilku tygodni można zauważyć widoczną redukcję tkanki tłuszczowej. Kuracja składa się z 6-8 zabiegów.

Wyszczuplający i ujędrniający masaż podciśnieniowy

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, to metoda modelowania sylwetki zbliżona do masażu manualnego, chociaż zdecydowanie intensywniejsza. Zabieg polega na zastosowaniu systemu dwóch niezależnie sterowanych rolek masujących umieszczonych w hermetycznej komorze, które w połączeniu z podciśnieniem działają wyszczuplająco i ujędrniają skórę. Masaż podciśnieniowy przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej i wspomaga redukcję cellulitu. Seria może składać się z kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu sesji. Zabiegi wykonuje się z dużą częstotliwością, a jeśli są wskazania, to nawet codziennie.

Sposób na rozpuszczenie komórek tłuszczowych

Nadprogramowego tłuszczyku, z którym nie poradziła sobie dieta, można się pozbyć, korzystając również z zabiegu lipolizy iniekcyjnej. Do podskórnej tkanki tłuszczowej wstrzykiwany jest preparat zawierający fosfatydylocholinę. W efekcie tłuszcz rozkładany jest na prostsze cząsteczki, które transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu. Fosfatydylocholina jest substancją naturalną, bezpieczną dla ludzkiego organizmu. Lipoliza iniekcyjna to nie tylko skuteczna metoda wyszczuplania, ale też redukcji cellulitu. W zależności od grubości tkanki tłuszczowej wykonuje się od 1 do 4 zabiegów.

Skoncentrowana stymulacja elektromagnetyczna mięśni

Dodatkowa intensywna stymulacja mięśni przydatna jest zwłaszcza osobom, które mimo treningów nie są w stanie uzyskać odpowiedniej rzeźby ciała. Energia elektromagnetyczna działa na ciało podobnie jak trening, ale z dużo większym natężeniem. Zabieg pozwala na likwidację opornego tłuszczu, podkreślenie mięśni oraz poprawę napięcia skóry. Specjaliści rekomendują serię 4-16 powtórzeń w zależności od wyjściowej kondycji sylwetki. Już po kilku zabiegach pojawiają się widoczne efekty.

Jeśli szukasz profesjonalnej porady na temat zabiegów modelowania sylwetki, ta strona zawiera więcej informacji.