Najczęściej wykonywanym zabiegiem powiększania ust jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Substancja ta nadaje wargom pełny kształt i nawilżenie. Ważne jest jednak to, żeby właściwie dobrać dawkę wypełniacza, aby uzyskać naturalny efekt. Dlatego bardzo istotna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej przed zabiegiem. Sprawdź, co warto wiedzieć o powiększaniu ust kwasem hialuronowym.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie – przede wszystkim w skórze – i ma właściwości nawilżające. Kwas hialuronowy wiąże wodę, dzięki czemu skóra jest jędrna i gładka. Wraz z wiekiem skóra traci coraz więcej tej cennej substancji nawilżającej, dlatego zasadne jest jej uzupełnianie w postaci kremów i zabiegów medycyny estetycznej.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to sposób na nadanie ustom pełnych kształtów. Wargi po wstrzyknięciu wypełniacza są nie tylko większe, ale też lepiej nawilżone. Kwas hialuronowy to substancja o niewielkim potencjale uczulającym, a więc zabieg wiąże się z niskim ryzykiem powikłań.

Na czym polega konsultacja przed wypełnianiem ust?

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Taka osoba musi mieć wiedzę na temat anatomii twarzy, aby wiedzieć dokładnie, w które miejsca wstrzykiwać kwas hialuronowy, aby efekty wyglądały naturalnie. Umiejętności, poziom wyszkolenia i wykształcenie specjalisty mają znaczenie nie tylko dla skuteczności zabiegu, ale też dla jego bezpieczeństwa.

Powiększanie ust powinno zostać poprzedzone konsultacją lekarską, podczas której specjalista dobiera odpowiednią dawkę wypełniacza. W wyborze tym kieruje się nie tylko oczekiwaniami pacjenta, ale też „zdrowym rozsądkiem”. Efekty zabiegu powinny być widoczne, ale też naturalne, współgrające z typem urody. Zamiast od razu „iść na całość”, lepiej powiększać usta stopniowo. Zazwyczaj już niewielka ilość kwasu hialuronowego wystarcza, aby nadać ustom idealny kształt. Naturalne rezultaty zapewnia zwykle wstrzyknięcie około 0,5-1 ml wypełniacza podczas jednego zabiegu.

Istotna jest nie tylko wielkość ust, ale również odpowiednie proporcje pomiędzy górną i dolną wargą. Lekarz medycyny estetycznej, mający doświadczenie w powiększaniu ust, będzie doskonale wiedział, jaką ilość kwasu hialuronowego wstrzyknąć w dolną, a jaką w górną wargę, aby osiągnąć estetyczne efekty. Górna warga powinna być mniejsza od dolnej – idealny stosunek wynosi 1:1,6.

Konsultacja lekarska odbywa się również kilka dni po zabiegu powiększania ust. Jej celem jest ocena rezultatów oraz ewentualna korekta, polegająca na dołożeniu lub rozpuszczeniu wypełniacza.

Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu wypełniacza?

Kwas hialuronowy utrzymuje się w wargach od 8 do 12 miesięcy. Zabieg można powtórzyć już po kilku miesiącach, aby przedłużyć efekt jędrnych i pełnych ust. Rezultaty, jakich można się spodziewać, to nie tylko większe wargi, ale też wizualnie odmłodzona twarz. Wargi stają się dobrze nawilżone, dzięki czemu wyglądają zdrowo i promiennie, a pomadka utrzymuje się na nich dłużej i lepiej się prezentuje.

Efekty wypełniania ust kwasem hialuronowym są odwracalne. Nadmiar wypełniacza można „rozpuścić”, wstrzykując preparat zawierający hialuronidazę – enzym rozkładający kwas hialuronowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.