Kobietom w ciąży rośnie nie tylko brzuch. Zazwyczaj w tym okresie większe robią się również piersi. Przychodzi taki moment, że nawet ulubione biustonosze stają się niewygodne i powodują znaczny dyskomfort.

Kiedy ciało kobiety tak bardzo się zmienia, niezbędna staje się wygodna odzież i bielizna ciążowa. Odpowiednio dobrany biustonosz może przynieść ogromną ulgę i zapewnić optymalne wsparcie bolącym i nabrzmiałym piersiom.

Bielizna ciążowa i do karmienia – jak wybrać biustonosz?

Biustonosz ciążowy lub do karmienia powinien być komfortowy, podtrzymywać piersi. Należy wybierać modele z szerokimi ramiączkami, uszyte z materiałów, które nie podrażniają delikatnej skóry młodej mamy.

Warto kupić przynajmniej dwa albo trzy różne staniki, a także biustonosz sportowy i do karmienia. Jeszcze przed porodem może się zdarzyć, że przyszła mama śpi gorzej, ponieważ jest jej niewygodnie i nie może znaleźć wygodnej pozycji. Biustonosz do karmienia świetnie podtrzymuje piersi nawet w nocy, jest wyjątkowo wygodny. Są też modele bezszwowe, wyjątkowo wygodne.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar bielizny ciążowej?

Ważnym aspektem jest odpowiedni rozmiar bielizny ciążowej. Możesz się w niej czuć się komfortowo tylko wtedy, gdy stanik jest idealnie dopasowany. Pierwszy pomiar należy wykonać najpóźniej na początku czwartego miesiąca ciąży, a kolejny dwa miesiące przed porodem.

Aby to zrobić, najpierw mierzy się obwód bezpośrednio pod biustem, a następnie w biuście. Na podstawie zmierzonych wartości, rozmiar biustonosza ciążowego można odczytać w internecie w tabeli rozmiarów.

Do szpitala zabierz od dwóch do trzech biustonoszy do karmienia. Dzięki temu będziesz odpowiednio wyposażona przez kilka pierwszych dni.

Dobry stanik do karmienia ma szerokie, regulowane ramiączka i miejsce na wkładki laktacyjne. Bardzo ważne jest również, aby otwory do karmienia piersią były łatwe w obsłudze. Nie można zapominać o produkcji mleka, które znacznie zwiększa objętość piersi, dlatego warto kupić model o jeden rozmiar miseczki większy. Wkładki laktacyjne również zajmują sporo miejsca.

Odzież ciążowa przyda się nawet po porodzie

Brzuch nie znika tuż po porodzie. Potrzebuje czasu aby się wchłonąć. Średnio musi minąć od trzech do dziewięciu miesięcy lub więcej, zanim odzież sprzed ciąży znów będzie idealnie pasować. Jest to całkiem naturalne, więc nie martw się, jeśli zaraz po urodzeniu nie zmieścisz się w ulubione ubrania.

Wysokiej jakości odzież i bielizna ciążowa idealnie dopasowują się do figury karmiącej mamy dzięki specjalnym fasonom i wycięciom. Sukienki ciążowe, bluzki i koszule lub topy ciążowe mają zazwyczaj dyskretny i praktyczny otwór, umożliwiający mamie łatwe karmienie dziecka piersią w dowolnym miejscu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.

rattanmeble.com.pl poznajauditt.pl groupe-printco.pl