Przydomowy taras może zmienić się nie do poznania i stać ulubionym miejscem wypoczynkowym, o ile tylko poświecimy mu nieco uwagi. Wśród rekomendowanych rozwiązań – poza meblami i dodatkami – coraz częściej wymieniana jest altana nowoczesna. Czym jest taka altana, jak jest skonstruowana i w jaki sposób może ona wpłynąć na nasz wypoczynek?

Altana nowoczesna wznoszona modułowo

Odpoczynek blisko natury to świetny sposób na relaks w wolne popołudnie. W okresie lata warto jednak pamiętać o tym, aby miejsce wypoczynkowe było odpowiednio zadaszone. Zadaszenie tarasu w formie pergoli to świetna alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych – zadaszenie takie pozwala na osłonięcie dowolnej przestrzeni tarasowej i stworzenie wygodnego miejsca wypoczynkowego, osłoniętego od słońca czy wiatru. 

Konstrukcja pergoli ogrodowej opiera się na elementach modułowych z aluminium – montaż takiej konstrukcji nie sprawia żadnego problemu, a samo aluminium jest malowane proszkowo, przez co jest ono doskonale zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Warto wspomnieć, że konstrukcja wyposażona jest w zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzenie wody deszczowej. Na szczycie pergoli umieszczony jest dach – altana nowoczesnaposiada dach wykonany z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. O ich pozycji decyduje użytkownik jednocześnie decydując, jak wiele światła wpada pod pergolę. 

Altana nowoczesna z funkcjonalnymi dodatkami

Altana nowoczesna jest elementem, który znacząco podniesie nasz komfort podczas wypoczynku blisko natury. Warto pamiętać, że poza funkcjonalnym dachem może mieć ona również inne, dodatkowe elementy. Jednym z nich są rolety boczne, które skutecznie osłonią nas przed silniejszymi podmuchami wiatru. 

zhouse.pl django.com worlds.com