Standy stanowią ciekawą formę prezentowania treści. Ich celem jest przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta, a więc umieszczane na nich treści powinny być interesujące i oryginale. Towarzyszyć im powinny chwytliwe hasła. Kształt i forma standu oraz treść i zastosowany kolor powinny tworzyć spójną i estetyczną całość.

Standy reklamowe – lokalizacja

Standy reklamowe z zasady zlokalizowane są w miejscach cechujących się dużym uczęszczaniem przez potencjalnych klientów. Mogą to być na przykład okolice sklepów gdzie treści prezentowane są przez dłuższy czas. W tej sytuacji akcja promocyjna ma na celu wyeksponowanie produktu na przykład objętego rabatem. Broszury informacyjne mogą być również prezentowane na atrakcyjnych i estetycznych stojakach podczas krótkotrwałych konferencji czy spotkań branżowych. Ponadto niezwykle popularne jest umieszczanie produktów reklamowych z broszurami informacyjnymi w muzeach, bibliotekach, urzędach czy też placówkach medycznych.

Standy reklamowe – rodzaj materiału i forma

W zależności od tego czy prezentowane treści mają mieć charakter długotrwały czy eventowy standy promocyjne cechować powinny się określoną trwałością i formą. Bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne są produkty wykonane z plastiku czy metalu. Są one jednak dość kosztowne a prezentowane na nich treści nie podlegają szybkiej zmianie. Standy wykonane z papieru są nietrwałe i podatne na działanie negatywnych czynników zewnętrznych na przykład atmosferycznych. W związku z tym mogą być umieszczane jedynie wewnątrz budynków. Cechuje je jednak niska cena. Niezwykle innowacyjną i ciekawą opcją dostępną od pewnego czasu na polskim rynku są lekkie i wodoodporne standy nadmuchiwane. Generalnie można przyjąć, że forma standu uzależniona jest w dużej mierze od rodzaju prezentowych treści, czasu ich ekspozycji, możliwości finansowych klienta oraz profilu jego działalności. Standy o prostej formie dedykowane są dla bardziej tradycyjnych firm, natomiast podmioty innowacyjne powinny wybierać wzory bardziej zaskakujące i nieoczywiste na przykład dodatkowo podświetlane. Niezależnie jednak od rodzaju stojaka czy kolumny standy powinny się cechować wysoką jakością wykonania oraz atrakcyjnością prezentowanych treści.

Standy reklamowe – cel

Celem tego typu promocji jest prezentacja oferty danego podmiotu w sposób niezwykle ciekawy i oryginalny. To z kolei przekłada się na wzrost sprzedaży i zysk danej firmy. Może to być na przykład uwypuklenie cech danego produktu czy oferowanej usługi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe.

rattanmeble.com.pl wiecznauroda.pl seahome.pl