Rozwód to coraz powszechniejsze zjawisko w Polsce – dzisiaj rozwodnicy nie są stygmatyzowani, mocno znormalizowany został również sam temat rozwodu. Wiemy, że niejednokrotnie rozwód to jedyna opcja dla dwojga ludzi, którzy mogą rozpocząć nowe życie bez dotychczasowego małżonka. Jak wygląda rozwód w Polsce? Ile trwa? Czy jego przeprowadzenie wymaga zatrudnienia adwokata?

Dlaczego się rozwodzimy?

Złożenie papierów rozwodowych to decyzja, której nie podejmujemy z dnia na dzień – proces dojrzewania o myśli o rozwodzie jest długi i może wręcz trwać latami! Wśród najczęstszych powodów wymienianych na wnioskach rozwodowych wymienia się termin „różnice nie do pogodzenia”. Po tym terminem możemy zmieścić wiele: najczęściej są to różnice światopoglądowe czy religijne, różnice związane z chęcią lub niechęcią do posiadania dzieci. Powodem do rozwodu może być również wzajemna niechęć małżonków do siebie spowodowana konkretnym wydarzeniem z ich życia i rzutująca na sytuacją rodzinną. Rozwód to również rozwiązanie w przypadku przemocy fizycznej lub psychicznej, której poddawany jest jeden z małżonków. Oczywistym powodem rozwodów jest również małżeńska niewierność – podpowiada kancelaria adwokat-katowice.info.pl.

Czy adwokat jest w trakcie rozwodu konieczny?

Wiele osób przygotowujących się do własnej sprawy rozwodowej zastanawia się nad zatrudnieniem adwokata. Istnieją dwie istotne przesłanki, aby profesjonalista towarzyszył nam na sali rozpraw. Pierwsza to skomplikowana sprawa rozwodowa, w trakcie której pragniemy osiągnąć konkretne zamierzania. Adwokat podpowie nam, jakie rozwiązania prawne możemy wykorzystać w trakcie rozprawy. Druga to przesłanka związana z naszym komfortem – obecność adwokata z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i pozwoli czuć się pewniej przed sądem. 

imate-demi.org live url h.pl