Stroje do kąpieli mają być z założenia wygodne i na tyle eksponujące ciało, by można było w nich opalać się i nie odczuwać nadmiernego gorąca z uwagi na pogodę. Istnieje wiele różnych modeli takiej odzieży. Wyróżnia się stroje jednoczęściowe i dwuczęściowe, często mają też dodatki – np. pareo. Kolorystyka jest niemalże dowolna.

Wygodny, dwuczęściowy kostium

Na plażach czy kąpieliskach można zauważyć panie w różnych kostiumach. Bardzo często są to stroje kąpielowe dwuczęściowe, składające się z zestawu majtki + biustonosz, mniej lub bardziej zabudowanego. Obie części mogą mieć ten sam kolor, wzór lub zupełnie odmienny.

Dwuczęściowe kostiumy uważane są za bardziej odważne niż jednoczęściowe, zwłaszcza te mocniej wycięte. Nie jest to jednak regułą. Niektóre składają się z zabudowanych elementów wyposażonych w falbanki, frędzle, baskinki lub przypominają minitopy ze spodenkami lub spódniczką.

Ładna opalenizna

Stroje kąpielowe dwuczęściowe wydają się idealnym wyborem, jeśli ktoś zamierza się opalać. Wycięty kostium gwarantuje niemalże idealną opaleniznę. W dodatku niektóre plaże są przeznaczone dla nudystów bądź kobiet opalających się topless. Żeby tak się opalać, trzeba sprawdzić, jakie są przepisy dotyczące danej plaży lub kąpieliska.

Bardzo ciekawą opaleniznę można uzyskać, zakładając strój kąpielowy dwuczęściowy, ale dodatkowo z elementami koronkowymi lub przezroczystymi. Rezultat będzie oryginalny, a nie wymaga żadnych większych starań. Trzeba pamiętać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków do opalania, z filtrem.

Gdzie kupić kostium kąpielowy?

Duży wybór strojów kąpielowych dwuczęściowych czy jednoczęściowych można znaleźć w przeciętnym sklepie odzieżowym, przed sezonem lub w sezonie. Na pewno da się tam nabyć rozmiary średnie, ale niekiedy pojawia się problem w przypadku pań drobnych lub puszystych. Nie zawsze znajdą coś atrakcyjnego i wygodnego wśród wielu uśrednionych produktów.

Istnieją sklepy oferujące wyłącznie stroje kąpielowe czy też różnego rodzaju akcesoria. Tam z reguły wybór jest bardzo duży i nie jest ograniczony wyłącznie do sezonu. Można nabyć dowolny rozmiar i typ.

Jeszcze inna opcja pozwala nabyć strój na zamówienie, albo wyszukać pasujący fason w licznych sklepach internetowych. Jest to rozwiązanie dla tych osób, które chcą kupić specjalny kostium, określonej firmy, znają swój rozmiar i nie będą żałować zakupu dokonanego bez możliwości zmierzenia stroju.

Więcej informacji znajdziesz na stronie strój kąpielowy dwuczęściowe.