Każda kobieta chce mieć piękne i zadbane dłonie. Kluczem jest dbałość o detale – na przykład starannie wykonany manicure. Od koloru, długości, kształtu i zdobień, zależy też to jak ludzie są postrzegani. Mówi się, że kobieta z klasą i pełna elegancji, wybiera krótkie paznokcie w kolorze czerwieni… Ale jak je wykonać?

Metoda żelowa a hybryda:

Paznokcie wykonane metodą żelową są zdecydowanie bardziej odporne na złamania, pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne, niż paznokcie hybrydowe, które tworzą jedynie cienką warstwę na płytce. Żel jest mniej podatny na odprysk, więc lepiej sprawdzi się dla osób, których dłonie, a w szczególności paznokcie, są bardziej narażone na uszkodzenia. Jest to również lepszy wybór wtedy, gdy naturalny paznokieć jest słaby i łamliwy. Warto dodać, że tak jak w przypadku wielu produktów codziennego użytku, bardzo ważny jest skład i zwracanie uwagi na to, aby nie był niebezpieczny. Kupując produkty do manicure żelowego, należy zwracać uwagę na to, czy do wyprodukowania nie użyto flatanu dibutylu, formaldehydu czy toluenu – są toksyczne i mogą uszkodzić płytkę paznokcia.

Noszenie i cena:

Metoda żelowa zdobienia paznokci cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Główną zaletą jest uniwersalność – nie ma ograniczeń i limitów, jeśli chodzi o wizję na paznokcie idealne. Jeśli klientka chce mieć na palcu wskazującym zebrę, a na kciuku cyrkonie – nie ma najmniejszego problemu. Jedyne co ją ogranicza, to wyobraźnia. Stylistki paznokci tylko czekają, aż będą mogły wykazać się swoimi umiejętnościami! Kwota za taką usługę to około 120 zł za opracowanie skórek, nałożenie koloru i finezyjnego akcentu, np pyłku. Jeśli klientki mają ochotę zaszaleć i decydują się na skomplikowane wzory, wtedy stylistki do kwoty usługi doliczają ok. 5/10 zł za paznokieć z takim zdobieniem. Za paznokcie u bardzo doświadczonej stylistki, która prowadzi szkolenia, zapłacimy około 300 zł za pełną usługę.

Stylizacja metodą żelową utrzymuje się na paznokciach nawet do pięciu tygodni pod warunkiem, że naturalne paznokcie są zdrowe, a skórki odpowiednio opracowane w salonie przez profesjonalistkę. Zarówno aplikacja produktów, jak i ich ściąganie po określonym czasie noszenia, powinno być wykonane w sterylnych warunkach i w towarzystwie dobrych jakościowo produktów. Zdecydowanie odradza się samodzielnego zdejmowania aplikacji, poprzez podważanie żelu, co zdarza się bardzo często, a potrafi wyrządzić poważne szkody paznokciom, co przekłada się na estetykę całych dłoni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ atliteracki.com.pl zobacz