Nowa kuchnia daje nowe możliwości. Zmiany w obrębie mebli kuchennych powinny być jednak przemyślane. Jakie cechy powinny mieć idealne meble kuchenne? Na co zwracać uwagę?

Jakie meble kuchenne wybrać?

Meble kuchenne powinny być przede wszystkim trwałe. Dzisiaj najczęściej tworzone są one z płyt meblowych oraz płyt MDF o określonej grubości. Ich fronty pokrywają laminaty, akryle i lakiery, które chronią wnętrze płyty. Płyta nie powinna się odkształcać, nie powinna być też podatna na wilgoć. Wybierając konkretną kolekcję zwracajmy uwagę na ilość elementów. Im większy wybór elementów, tym większa szansa na to, że kuchnię uda się zaaranżować funkcjonalnie.

Kolor czy dekor?

Decydując się na nowe meble kuchenne, musimy podjąć decyzję o estetyce i wykończeniu. Możliwości jest wiele, jednak zdecydowana większość decyduje pomiędzy gładkimi, kolorowymi frontami lub też dekorami imitującymi naturalne drewno. Obie opcje mają wiele zalet. Kolorowe wykończenie w laminacie lub lakierze jest trwałe, daje też praktycznie nieograniczone możliwości kolorystyczne. W przypadku dekorów imitujących drewno tu również wybór jest szeroki, a dodatkowo dekory takie można zestawia z gładkimi frontami, co sprawdza się np. w aranżacjach loftowych.

Modne meble kuchenne – co wybrać?

Jakie meble kuchenne cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem? Zdecydowana większość kupujących decyduje się na nowoczesne kolekcje mebli kuchennych. Nowoczesne kolekcje charakteryzują się szeroką gamą kolorów, ale też gładkimi frontami o lśniącym wykończeniu. Takie meble kuchenne doskonale sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach. Fronty pozwalają na odbijanie światła, dzięki czemu nawet niewielkie kuchnie wydają się optycznie większe. Drugą propozycją to kuchnie w stylistyce loft. Takie nowoczesne wnętrza zachwycają elegancją i pozorną surowością. Kuchnie loftowe utrzymane są w kolorystyce bieli, czerni, grafitu oraz dekorów imitujących naturalne drewno.