Dwukolorowa kuchnia pojawiła się po cichu, z miejsca wzbudzając szok wśród osób, śledzących najnowsze trendy wnętrzarskie. Nie ma się czemu dziwić, bowiem na ogół ma się do czynienia z odważnymi zestawieniami kolorystycznymi.

Dwukolorowa kuchnia z białą bazą

W przypadku takich pomysłów, najbezpieczniejszym kolorem jest biel, która postrzegana jest nie tylko, jako odcień uniwersalny. Nie można również zapomnieć o tym, że jest to także kolor ponadczasowy. Zawsze będzie w modzie, chociażby nie wiadomo jak zmieniały się trendy wnętrzarskie. Biel jako baza spisuje się doskonale w kuchniach nowoczesnych, skandynawskich, minimalistycznych. Można ją nie tylko łączyć z pastelową szarością, czy też naturalnym kolorem drewna, ale również z nieco bardziej odważnymi propozycjami, jak np. intensywny pomarańczowy. Nasycone barwy doskonale prezentują się z kolorem białym.

Różne strefy użytkowe

Dwukolorowa kuchnia jest dobrą propozycją, jeśli chodzi o podział stref użytkowych. Dwa kolory będą idealne do tego, aby podzielić kuchnię np. na strefę roboczą, czy też podręczną jadalnię. Równie dobrze można wybrać różne kolory dla zabudowy górnej i dolnej. Takich kombinacji kolorystycznych jest naprawdę dużo. Wystarczy się tylko odważyć, dzięki czemu stworzy się naprawdę oryginalne połączenia. Jedno jest pewne – w takiej kuchni będzie panował specyficzny, przytulny klimat. Taki, któremu nie będzie mogła oprzeć się żadna osoba. Czas więc na to, aby zaplanować aranżację dwukolorowej kuchni w domu.