Domy i mieszkania projektowane według obowiązujących w budownictwie trendów wyposażane są  w imponujące przeszklenia. Nieodłączną częścią projektów są przestronne balkony i tarasy. Obie strefy, zewnętrzna i wewnętrzna, połączone są przesuwnymi, dużymi drzwiami. Producenci oferują kilka typów drzwi balkonowych, między innymi drzwi tarasowe podnośno-przesuwne – wariant najchętniej wybierany przez klientów. Czym charakteryzują się tego typu drzwi? Sprawdź!

Okna HST – nowoczesne drzwi tarasowe podnośno-przesuwne

Drzwi tarasowe podnośno-przesuwne (HST) składają się z dwóch części: skrzydła stałego oraz przesuwnego. Mechanizm ich działania jest prosty: po uniesieniu klamki część ruchoma delikatnie podnosi się w taki sposób, że można wygodnie przesunąć ją w bok. Skrzydło ruchome „chowa się” za część stałą. Drzwi dostępne są również w innym wariancie: symetrycznej konstrukcji rozsuwanej. Starannie zaprojektowane drzwi nie zajmują miejsca, więc doskonale sprawdzają się w niewielkich domach.

System HST jest prosty w obsłudze, praktyczny i uniwersalny. Drzwi podnośno-przesuwne cenione są przez rodziców małych dzieci oraz seniorów. Dzięki niskim progom poruszanie się między domem a tarasem jest bezpieczne i wygodne.

Drzwi w rozmiarze XXL – więcej światła!

Okna HST przesuwane wzdłuż ściany są podparte na całej szerokości. Taka konstrukcja gwarantuje im stabilność. Drzwi podnośno-przesuwne mogą być produkowane w wyjątkowo dużych formatach. Imponujące przeszklenia osadzone w stosunkowo wąskich ramach są piękną dekoracją wnętrza i fasady budynku. Wpuszczają do domu nieskrępowany strumień światła słonecznego, dzięki czemu każdy zakamarek jest dobrze oświetlony.