Przydomowy ogród, bez względu na jego wielkość, może stać się idealnym miejscem wypoczynkowym – takiego zdania są przede wszystkim architekci zieleni. Niewielki ogród czy taras możemy zaprojektować zgodnie z naszymi potrzebami – wystarczą odpowiednie meble. Uzupełnieniem przestrzeni mogą być donice w ogrodzie, które wypełnimy ulubionymi kwiatami czy krzewami. Jakie donice w ogrodzie wybrać?

Cementowe donice w ogrodzie

Chcąc zaaranżować miejsce wypoczynkowe w ogrodzie w sposób nowoczesny nie ma lepszego sposobu nić donice w ogrodzie wykonane z cementu. Nowoczesne donice cementowe zwrócą uwagę każdego i sprawią, że przestrzeń stanie się zdecydowanie ciekawsza i bogatsza. Donice cementowe są niezwykle trwałe: nie musimy obawiać się ich kontaktu z wilgocią, zarysowań czy uszkodzeń mechanicznych. Donice w ogrodzie tego typu są również zabezpieczone przed działaniem wysokich czy niskich temperatur. Stabilna donica cementowa najlepiej sprawdza się w przypadku miniaturowych tuj czy krzewów – utrzyma ona te rośliny i pozwoli na ich skuteczną uprawę. 

Technorattanowe donice w ogrodzie

Urządzają miejsce wypoczynkowe w ogrodzie przy pomocy mebli technorattanowych bez trudu znajdziemy również donice technorattanowe – będą one idealny uzupełnieniem przestrzeni. Technorattanowe donice w ogrodzie nadadzą przestrzeni wyjątkowej estetyki i sprawią, że stanie się ona wizualnie ciekawsza. Donice w ogrodzie wykonane z technorattanu tworzone są z materiału syntetycznego o nieporowatej strukturze – materiał ten nie chłonie brudu, wilgoci, jest zabezpieczony przed działaniem promieniowania słonecznego, nie traci swojego koloru. Technorattan jest prosty w czyszczeniu, zabezpieczony przed odkształcaniem czy łamaniem. Doniczki technorattanowe doskonale będą prezentować się w towarzystwie lawendy, jaskrów czy płożących się roślin letnich.