Roczne zeznania podatkowe są obowiązkowe dla legalnie zatrudnionych pracowników w Niemczech. Tak, jak w Polsce, system podatkowy w Niemczech działa na podobnych zasadach. Do 31 lipca bieżącego roku kalendarzowego podatnik zobowiązany jest dostarczyć zeznanie podatkowe za rok poprzedni do urzędu skarbowego naszych zachodnich sąsiadów. W tym samym czasie starają się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Jak przebiega cały ten proces? Czy są firmy, które pomagają Polakom w rozliczeniach zagranicznych? Odpowiedź poznasz w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Nawet kilkaset euro do domowego budżetu. Zwrot podatku z Niemiec się opłaca 

W Niemczech pracuje najwięcej Polaków spośród wszystkich krajów europejskich. Wpływ ma na to bliskość naszych granic, wysokość zarobków, pakiety socjalne i ogólny komfort życia. Polacy przebywają tam przez cały rok lub wyjeżdżają do pracy sezonowej na 2 lub 3 miesiące, a i tak zarobią tyle, co przez cały rok w swoim kraju. Co roku muszą oni składać również stosowne zeznania podatkowe. W Niemczech jest to obowiązkowe dla tych, których dochód przekroczył 10 700 euro, mieli kilku pracodawców lub są emerytami i rencistami. Dowiedz się więcej na temat zwrotu podatku na https://borsukpodatki.pl/zwrot-podatku-niemcy/

Najważniejsze dokumenty do rozliczenia podatku z Niemiec

Co jest potrzebne do zwrotu podatku z Niemiec? Przede wszystkim jest to Lohnsteuerkarte i zaświadczenie podatkowe Lohnsteuerbescheinigung. Zawierają one w sobie wszystkie najważniejsze informacje odnoszące się do wynagrodzenia w Niemczech otrzymywanego przez pracodawcę. Urząd skarbowy w Niemczech wymaga również od Polaków zaświadczenia EU-EWR, jednak zdobyć je można dopiero po złożeniu rocznego zeznania podatkowego PIT-36 w polskim urzędzie. Pomocne przy zwrocie podatku będą dokumenty odnoszące się do ulg podatkowych, m.in. potwierdzenie zameldowania w Niemczech, które dodatkowo podniosą kwotę wypłaty.

 

iw.pl ganos.com zobacz wiecje