Nowoczesna kuchnia to miejsce, gdzie nie tylko gotujemy – to też przestrzeń, gdzie mamy czuć się komfortowo podczas picia porannej kawy, spożywania śniadania. Warto zadbać o to, aby miejsce to wyposażone było w najlepszej jakości sprzęty, w tym w nowoczesne noże kuchenne. Kupując nowe noże warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, ale również na zastosowane materiały. 

Stalowe noże kuchenne z profilowanymi rękojeściami

Szukając idealnych noży kuchennych zwracamy uwagę przede wszystkim na wygląd – chcemy, aby noże były zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Projektanci wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i proponują noże z rękojeściami tworzonymi z materiałów syntetycznych oraz litego drewna – znajdziemy je w sklepie gerlach.pl. W obu przypadkach rękojeści są profilowane, przez co doskonale leżą w dłoniach, nie wyślizgują się. Materiały syntetyczne pozwalają też na bezpieczne krojenie również wtedy, kiedy dłonie są wilgotne. Na uwagę zasługują ostrza noży – są one tworzone z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która dodatkowo wzbogacona została o dodatek chromu, molibdenu czy wanadu. Dzięki obecności tych pierwiastków stal nie odkształca się, nie jest podatna na kruszenie czy na działanie korozji. Ostrza stalowe posiadają pewien stopień elastyczności, co pozwala na wygodne krojenie, filetowanie, szatkowanie. Noże kuchenne tego typu to idealni towarzysze pracy w naszych kuchniach!

Stalowe noże kuchenne w stojakach

Z pewnością wygodnym rozwiązaniem są noże kuchenne umieszczone w stojakach. Takie komplety to doskonały pomysł na prezent lub też propozycja do naszych kuchni. W stojaku znajduje się zazwyczaj pięć noży, każdy z nich przeznaczony do innej pracy. Są to noże do szatkowania, noże do mięsa, noże do warzyw. Warto wspomnieć, że stojaki tworzone są z metalu, drewna lub tworzyw syntetycznych – w ten sposób możliwe jest dopasowanie tego elementu do istniejącego wystroju kuchni. 

zobacz wiecje zobacz zobacz wiecej